Wielki odpust w sanktuarium Matki Bożej Bocheńskiej – transmisje Mszy w Radiu RDN

01.10.2020

“Maryja w życiu pielgrzymującego Kościoła” – takie hasło będzie przyświecać odpustowi w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Potrwa on od 4 do 11 października.

W roku 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II będziemy przypominać papieskie nauczanie – mówi ks. Ryszard Podstołowicz, proboszcz i kustosz sanktuarium.

– Tematy na poszczególne dni odpustu zostały zaczerpnięte z nauczania Jana Pawła II o Matce Bożej. Kaznodziejami będą kustosze sanktuariów maryjnych, w których wizerunki koronował kardynał Karol Wojtyła. Będziemy gościć kustoszów z Zawady koło Dębicy, Limanowej, Okulic, Przeczycy. Będzie także kustosz ze Szczepanowa, gdzie często bywał kardynał Wojtyła. Będą to też proboszczowie parafii, które nawiedził Jan Paweł II, czyli z tarnowskiej katedry i Starego Sącza. Ponadto będziemy gościć abpa Mieczysława Mokrzyckiego – dodaje.

7 października o godz. 17.00 odbędzie się centralna uroczystość odpustowa. Będzie Msza św., a po niej procesja różańcowa ulicami miasta.

9 października do Bochni zaproszeni są renciści, emeryci i osoby starsze.

W sanktuarium Matki Bożej Bocheńskiej będą się także modlić dzieci, młodzież, służba zdrowia, nauczyciele, służby mundurowe, kolejarze, samorządowcy, członkowie ruchów i stowarzyszeń katolickich. Ponadto zaplanowano jubileusze kapłańskie i małżeńskie.

Radio RDN będzie transmitować Msze św. odpustowe z Bochni, w najbliższą niedzielę o 9.00, a od poniedziałku o godzinie 17.00.

Posłuchaj:
ks. Ryszard Podstołowicz
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo(NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN