Wielki Odpust Tuchowski – relacja z drugiego dnia [ZDJĘCIA]

02.07.2018

Kolejny dzień Odpustu przywitał nas wietrznie i pochmurnie, ale na szczęście nie deszczowo.

Na Mszę Świętą o godzinie 9:00 przybyła pielgrzymka przedstawicieli samorządu terytorialnego. Przewodniczył jej ks. inf. Adam Kokoszka, który także wygłosił homilię. Kaznodzieja uświadamiał nam, że musimy prosić Matkę Bożą, aby przyszła do nas, byśmy mogli zostać napełnieni Duchem Świętym, tak jak Jan Chrzciciel w łonie Elżbiety nawiedzonej przez Maryję.

Pielgrzymka żołnierzy AK, kombatantów, żołnierzy represjonowanych i Rycerzy Kolumba przybyła na sumę o godzinie 11:00. Mszę Świętą odprawił oraz homilię wygłosił ks. prałat Władysław Pasiut. Kaznodzieja zaznaczył, że Matka Boża wciąż okazywała wielką troskę narodowi polskiemu, podziękował też wszystkim, którzy walczyli o wolność naszego kraju. Ks. prałat Władysław Pasiut prosił gorąco, abyśmy nie zatracili swojej tożsamości, lecz dbali o nią przez pielęgnowanie tradycji oraz cześć oddawaną Bogu za pośrednictwem Maryi.

Na Mszę Świętą o godzinie 15:00 przybyła pielgrzymka rowerzystów, motocyklistów i kierowców, a na Mszę św. o godz. 18:30 dotarła Pielgrzymka uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Ks. Stanisław Olszak przewodniczył wieczornej Eucharystii, a także wygłosił do zebranych homilię, podczas której usłyszeliśmy m.in. historię człowieka, któremu nawrócenie na łożu śmierci wymodliła żona wytrwale pielgrzymując przez 33 lata na Jasną Górę do Matki Bożej Częstochowskiej.

Podczas Wieczoru Maryjnego we wspaniałej atmosferze wysłuchaliśmy koncertu zespołu „Pokolenia” nawiązującego do dwóch jubileuszy: setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i 125. rocznicy przybycia redemptorystów do Tuchowa. Uczestnicy wieczoru mogli wysłuchać pięknych wierszy autorstwa o. Stanisława Podgórskiego, redemptorysty i pieśni maryjnych skomponowanych m.in. przez redemptorystów.

Zapraszamy na kolejne dni Wielkiego Odpustu Tuchowskiego!

Br. Michał Zieliński CSsR

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN