Wielki Odpust Tuchowski – relacja z piątego dnia [ZDJĘCIA]

05.07.2018

Uczestnicy Eucharystii o godzinie 7:00 podczas homilii o. Andrzeja Zająca CssR usłyszeli, że Ducha Świętego możemy zobaczyć – zobaczyć w nieustannie odnawiającym się Kościele, w Jego wielkich dziełach, w ludziach napełnionych Jego mocą. Ojciec przypomniał także, że bardzo potrzebna jest wspólna wytrwała modlitwa i przytoczył świadectwo pani Joanny, która modląc się wraz z dziećmi wyprosiła dla męża, za wstawiennictwem Matki Bożej i Jana Pawła II, dar wyjścia z alkoholizmu i nawrócenia.

Kolejna Msza Św. dedykowana była pielgrzymce emerytów i rencistów. Głoszący homilię ks. prałat Józef Mróz powołując się na list Jana Pawła II do osób w podeszłym wieku opisał ten etap życia jako czas mądrości i doświadczenia, którym ludzie starsi mogą się dzielić, dzięki czemu mogą wciąż czuć się żywą częścią Kościoła i potrzebnym oparciem dla młodych, nawet pomimo słabnących sił. Kapłan przytoczył także świadectwo sławnych braci Golców, którymi po śmierci ojca zajęli się dziadkowie. Nauczyli ich codziennej modlitwy i szczerej pobożności i dali cenne rady, by nie zmarnowali swojego życia.

Na sumie o godz. 11:00 zgromadziła się pielgrzymka rolników i pszczelarzy. Eucharystii przewodniczył ks. prałat Jan Wnęk, który w homilii m.in. napominał, że aby w życiu podejmować dobre decyzje, należy z ostrożnością traktować rady pochodzące od ludzi, a prosić Ducha Świętego o Jego dar rady. Dar ten pozwala na zasadzie pewnej nadprzyrodzonej intuicji osądzić, co należy czynić, a czego nie należy.

W Godzinie Miłosierdzia przybyła pielgrzymka Rycerstwa Niepokalanej i Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego. Przewodniczący Eucharystii o. Stanisław Piętka OFM Conv. w homilii m.in. przestrzegał, byśmy daru rady Ducha Świętego nie skazili swoimi niepotrzebnymi radami.

Na Mszę św. wieczorną po Nieustannej Nowennie dotarli nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej. Liturgii przewodniczył ks. dr Bolesław Margański, który w homilii podkreślał, że to właśnie dzięki opiece Matki Bożej i czci jej oddawanej nasz naród przez tyle wieków przetrwał i pozostał wierny Bogu. Szczególną uwagę zwrócił ks. Bolesław Margański na udzielanie dobrej rady wątpiącym. Musimy zwracać uwagę na tych, którzy w duchowych ciemnościach sprzeciwiają się woli Bożej, ale trzeba uważać, żeby nie radzić źle. Nasze rady muszą wynikać z miłości i być udzielane z rozwagą i namysłem.

Tego dnia Wieczór Maryjny to koncert „Servi Domini Cantores” – „Śpiewających Sług Pana”. Zespół składa się z księży wokalistów, absolwentów i obecnie profesorów akademii muzycznych z całego kraju. Ich wspaniały śpiew z okazji dwóch jubileuszy, jakie wybrzmiewają podczas odpustu, zakończył piąty dzień Wielkiego Odpustu Tuchowskiego.

Zapraszamy do odwiedzenia Matki Tuchowskiej w kolejnych dniach odpustu!

br. Michał Zieliński

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN