Wielki Odpust Tuchowski – relacja z szóstego dnia [ZDJĘCIA]

06.07.2018

Na Mszy Świętej o godzinie 7:00 zebrani usłyszeli w homilii misjonarza o. Zbigniewa Bruzi CSsR, że dar męstwa potrzebny nam jest jak nigdy wcześniej, aby przeciwstawić się współczesnej modzie konsumpcjonizmu i stawiania się ponad prawem. Męstwo potrzebne nam jest w codziennym życiu do tego, abyśmy jako chrześcijanie mogli stawać w obronie tych, którzy zmuszani są do handlu w niedzielę i tych, którzy sami bronić się nie mogą.

Na Mszę Świętą o godzinie 9:00 przybyli nauczyciele oraz pracownicy oświaty. W homilii ks. Janusza Szpilowskiego z Grybowa pielgrzymi usłyszeli zachętę, aby nie bali się mobilizowania uczniów do zdobywania wiedzy, kształtowania ich charakteru, sumienia, postaw społecznych i patriotycznych.

Suma odpustowa o godz. 11:00 zgromadziła kapłanów diecezjalnych, ojców redemptorystów przeżywających jubileusz pięćdziesięciolecia kapłaństwa oraz kapłanów seniorów i kapłanów z dekanatu tuchowskiego.

Msza Święta o godzinie 15:00 zgromadziła licznych pielgrzymów, którymi byli przede wszystkim: Dziewczęca Służba Maryjna, członkowie scholi, ministranci, lektorzy oraz członkowie Ruchu Światło Życie – Oazy. W homilii ks. Tomasz Rąpała z Tarnowa mówił, że w obecnych czasach Kościół potrzebuje ludzi naprawdę wierzących i zaangażowanych zarówno w życie całego Kościoła, jak i poszczególnych wspólnot parafialnych. Ks. Tomasz wspomniał, że nasza modlitwa zależy od tego, jak słuchamy Boga, uczulając jednocześnie młodzież, by zwracała uwagę na to, jak i czego słucha.

Na wieczornej Eucharystii zgromadzili się członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich diecezji tarnowskiej, Kręgi Kościoła Domowego, pielgrzymi z Poradnictwa Rodzinnego oraz małżeństwa przeżywające różnego rodzaju jubileusze. W kazaniu ks. dr Józef Młyński z Tarnowa wyróżnił dwie drogi, którymi należy kierować się w życiu, również i tym małżeńskim. Pierwsza droga to zwrócenie się do Boga przez naszą najlepszą Matkę Maryję. Druga polega na zwróceniu się do człowieka, u którego możemy zasięgnąć mądrej rady. Homilię ks. Józefa należałoby podsumować słowami bł. papieża Pawła VI: Małżeństwo nie jest owocem przypadku. W trakcie tej Mszy Św. miał także miejsce specjalny obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich, połączony z błogosławieństwem licznie zgromadzonych na placu sanktuaryjnym małżonków.

Wieczór Maryjny o godzinie 20:00 uświetnił patriotyczny program słowno-muzyczny w wykonaniu nauczycielskiego chóru „Gaude” z Gminy Grybów.

Zapraszamy na kolejne, ostatnie już dni Wielkiego Odpustu Tuchowskiego 2018!

br. Norbert Żukliński

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN