Wielkie odliczanie do spotkania rodzin w Męcinie

19.10.2017

Mieszkańcy Męciny przygotowują się do parafialnego spotkania rodzin. W planach są pokazy talentów zarówno muzycznych jak i kulinarnych. Świadectwo wiary da także raper Łukasz Wieczorek, który przyjedzie do Męciny w niedzielę.

– Przyjedzie też ze swoją rodziną, z żoną i córką. Jest to przykład rodziny odbudowanej, człowieka który zatracił wiele dobra w swoim życiu, a później na nowo je znalazł, przez co cała rodzina jest teraz mocniejsza. – wyjaśnia ks. Krzysztof Dyrlik, wikariusz w parafii Męcina.

Jak dodaje kapłan, chodzi o to, by umocnić więzy wśród parafian. – Widzimy, że ludzie coraz bardziej się izolują, mają dla siebie coraz mniej czasu. Dlatego chcemy wychodzić na przeciw, żeby parafia też była rodziną. By więzi między nami były mocne, szczere, budowane na spotkaniu, na prawdzie, na wspólnej radości i modlitwie.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 22 października, w dniu, który w kalendarzu liturgicznym jest poświęcony św. Janowi Pawłowi II, papieżowi rodziny. Na zakończenie spotkania zaśpiewa też Łukasz Wieczorek. Start o 14.00 na placu czy kościele. Wstęp jest wolny.

Posłuchaj:
Ks. Krzysztof Dyrlik
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN