Wigilia w Kurii razem z Kolędnikami Misyjnymi [ZDJĘCIA]

17.12.2019

Msza św., życzenia i kolędowanie – tak w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie przebiegało przedświąteczne spotkanie. Uczestniczyli w nim biskupi, kapłani, siostry zakonne i świeccy.

– Wigilia w kurii jest doświadczeniem domu i jedności – mówi ks. Artur Mularz, dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej.

 – Wigilia daje nam perspektywę, że Jezus nas zbliża. Jesteśmy na jednej drodze do zbawienia. Bardzo potrzebujemy rodzinnych więzów, bo to jest coś na czym buduje Pan Bóg – dodaje.

Pracownicy Kurii Diecezjalnej stworzyli także grupę Kolędników Misyjnych. Były kolorowe stroje i scenka kolędnicza.

– Podtrzymujemy tradycję Kolędy Misyjnej w naszej kurii. Warto pomagać, to nas łączy – powiedziała Aleksandra Małochleb z Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży.

– W tym roku Kolędnicy Misyjni pomagają dzieciom w Amazonii. Wspierają też  projekty zgłoszone przez tarnowskich misjonarzy, czyli m.in. powstanie centrum pomocy dla rodzin z dziećmi z zespołem Downa w Kazachstanie – mówi ks. Stanisław Wojdak, zastępca dyrektora Wydziału Misyjnego.

– Ta choroba jest tam traktowana jako wstydliwy problem i te dzieci żyją w ukryciu. Rodzice będą mogli przyprowadzać do centrum swoje dzieci. Specjaliści będą się nimi zajmować, m.in. prowadzić rehabilitację – dodaje kapłan, który niedawno był w Kazachstanie.

Uczestnicy wigilii mieli okazję, by wspomóc misje. Tymczasem już za kilka dni tysiące dzieci rozpoczną misyjne kolędowanie w parafiach diecezji tarnowskiej.

 

Posłuchaj:
Ks. Artur Mularz
Aleksandra Małochleb
Ks. Stanisław Wojdak
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN