Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

24.12.2017

Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuję wszystkim, którzy w parafiach nabyli świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na dofinansowanie letniego i zimowego wypoczynku dla dzieci z rodzin mniej zamożnych i wielodzietnych oraz na pomoc w leczeniu i rehabilitacji małych pacjentów.

– Ta świeca jest symbolem przede wszystkim miłości, wrażliwości i solidarności z dziećmi z najuboższych rodzin. Pragnę w imieniu Caritas Diecezji Tarnowskiej wyrazić wdzięczność, tym wszystkim, którzy nabyli te świece. To duża pomoc dla tych dzieci – mówi ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Caritas Diecezji Tarnowskiej przygotowała w tym roku prawie sto dziewiętnaście tysięcy małych oraz sześć tysięcy czterysta dużych świec, które są symbolem pomocy dzieciom. W parafiach były one rozprowadzane przez cały Adwent.

Co roku od każdej świecy, dziesięć groszy zostaje przekazane na pomoc dzieciom z zagranicy. Ostatnio było to wsparcie dla najmłodszych z Syrii i Iraku.

Posłuchaj:
Ks. Zbigniew Pietruszka
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN