Winnica Racheli dla osób, które odczuwają skutki decyzji aborcyjnej

27.09.2021

Po latach nie mogą poradzić sobie z traumą, jaką była decyzja aborcyjna. To właśnie z myślą o takich osobach organizowane są rekolekcje ‘Winnica Racheli’. Najbliższe odbędą się podczas zbliżającego się weekendu, ale będą także kolejne edycje.

Takie rekolekcje realizowane są w diecezji tarnowskiej od 2017 roku.

– Osoby, które do tej pory wzięły w nich udział dają świadectwo spotkania z przebaczającym, miłosiernym Ojcem – mówi jedna z prowadzących s. Małgorzata Słomka.

– W rekolekcjach uczestniczą kobiety z całej Polski, więcej jest z dalszych rejonów kraju, niż z diecezji tarnowskiej. Są kobiety, które przyjeżdżają nawet po 20 latach od utraty swojego dziecka, a inne przeżyły to rok czy pół roku temu – dodaje.

Siostra, która od lat towarzyszy kobietom po dokonaniu aborcji mówi radiu RDN, że o tym nie da się zapomnieć, pozostaje ogromna rana duchowa.

Dlaczego więc kobiety decydują się na aborcję?

– Moje doświadczenie jest takie, że kobiety były w takim momencie, w którym nie czuły, że mają inne wyjście. Czuły się osamotnione, zostawione w tej decyzji przez ojców dzieci, bez wsparcia, bez pomocy z zewnątrz i wtedy chyba powstaje ta decyzja – podkreśla s. Małgorzata Słomka.

Najbliższe rekolekcje ‘Winnica Racheli’ odbędą się od 1-3 października oraz 5-7 listopada oraz 3-5 grudnia w Piwnicznej-Zdroju.

Ponadto od 22-24 października odbędą się rekolekcje dla osób po stracie dziecka w wyniku poronienia.

Informacji na ten temat udziela s. Małgorzata Słomka SM (kom. 798 707 456).

Posłuchaj:
s. Małgorzata Słomka
Ewa Biedroń, fot. zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN