Wolontariusze Caritas odwiedzili rówieśników w szpitalach [ZDJĘCIA]

14.02.2020

Grali, śpiewali, rozdawali prezenty – tarnowscy wolontariusze Szkolnych Kół Caritas po raz kolejny gościli w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie.

Wszystko w związku z obchodzonym w tym tygodniu Światowym Dniem Chorego.

Jesteśmy tutaj, bo lubimy pomagać – mówią reporterce RDN.

Możemy zobaczyć jak te dzieci się mogą czuć i jak my byśmy się czuli w ich sytuacji. – Przynosi nam to dużą satysfakcję i takie szczęście wewnętrzne, że możemy komuś pomóc i zrobić dobry uczynek. – Poczucie takiego spełnienia, że możemy zobaczyć uśmiech na twarzy takiego małego dziecka, to że się cieszy, klaszcze, tańczy z nami – to jest naprawdę bardzo dużo dla nas – mówią reporterce RDN młodzi wolontariusze.

Sami pacjenci przyznają, że taka inicjatywa to świetny pomysł, który pomaga im choć na chwilę zapomnieć o chorobie.

– Jest miłe urozmaicenie dla codziennego żmudnego dnia w szpitalu. – Sama staram się angażować w takie rzeczy, bo jednak fajnie tak komuś pomóc, miło. – To fajna inicjatywa, można się uśmiechnąć. Jak się tak siedzi tu samemu i ktoś przyjdzie, pośpiewa, to robi się strasznie miło.

Wraz z młodzieżą z Zespołu Sszkół Ogólnokształcących nr 1 w Tarnowie, małych pacjentów odwiedził ks. Krzysztof Majerczak, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Jak podkreśla, ta inicjatywa przynosi obopólne korzyści.

– To inicjatywa, aby pokazać solidarność rówieśników, solidarność z drugim człowiekiem. Aby w tym czasie współczesnym, kiedy jesteśmy nieco zamknięci na siebie, w dłoniach mamy smartfony i komunikujemy się w świecie wirtualnym, żeby spotykać się z drugim człowiekiem, uwrażliwiać na niego. Szczególnie na człowieka, który jest chory, potrzebuje naszego zainteresowania, ciepła, dobrego słowa, uśmiechu.

Młodzież ze Szkolnych Kół Caritas odwiedziła też swoich rówieśników na oddziałach szpitalnych w Nowym Sączu i Dębicy.

W prezencie dla młodych pacjentów wolontariusze mieli maskotki i słodycze.

Posłuchaj:
Wolontariusze
Pacjenci
ks. Krzysztof Majerczak
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Tomasik
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN