Wprowadzenie Relikwii świętego Jana Pawła II

19.06.2021

W Parafii pw. Chrystusa Króla w Górze Motycznej w niedzielę, 20 czerwca, odbędzie się uroczyste wprowadzenie Relikwii świętego Jana Pawła II do kościoła parafialnego, które miało się odbyć rok temu, ale przeszkodziła w tym panująca pandemia koronawirusa.

Parafianie chcą w ten sposób podziękować Panu Bogu za dar wielkiego pontyfikatu naszego Rodaka. Od czasów pontyfikatu św. Jana Pawła II w Parafii każdego 16. dnia miesiąca nieprzerwanie jest zanoszona modlitwa przed tron Boga za Ojca Świętego – początkowo za Jana Pawła II, potem za Benedykta XVI, a obecnie za Papieża Franciszka.

Wprowadzenia tego dokona ks. abp lwowski Mieczysław Mokrzycki bliski i wieloletni współpracownik Jana Pawła II, świadek świętości życia Papieża Polaka, którą obserwował z bliska przez 9 lat.

Towarzyszył świętemu Janowi Pawłowi w Jego codziennym zjednoczeniu z Bogiem z Bogiem w cierpieniu i w odchodzeniu do domu Ojca. Ksiądz Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki wygłosi okolicznościową homilię, w której podzieli się swoimi wspomnieniami na temat posługi Papieża Polaka.

Parafianie liczą, że to wydarzenie jeszcze bardziej zmotywuje ich do modlitwy za cały Kościół i zachęci do gorliwego naśladowania naszego Wielkiego Rodaka. Korzystając zaś z łaski obecności relikwii Świętego Jana Pawła II w świątyni parafialnej będą do Niego zanosić wspólne błagania i modlitwy, prosząc o opiekę i Boże błogosławieństwo dla wszystkich rodzin Parafii i naszej Ojczyzny.

Chcą się kierować przykładem świętego Papieża, zwłaszcza w gorliwej modlitwie oraz w ufnym zawierzeniu swego życia Chrystusowi i Jego Matce. Pragną uczyć się od naszego Świętego Rodaka głębokiej pokory i codziennego dźwigania krzyża z Jezusem. Przy tym wszystkim liczą na Jego wstawiennictwo za nimi przed Bogiem w niebie.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN