Wskazówki kard. Tagle dla 3 tys. młodych, jak poznać powołanie życiowe [ZDJĘCIA]

15.09.2018

Czytajcie Biblie, słuchajcie sumienia, serca oraz dobrych, życzliwych ludzi wokół – to tylko niektóre wskazówki kardynała Luisa Antonio Tagle, dla młodzieży, która poszukuje swojego powołania. Gość z Filipin przybył na spotkanie z ponad 3 tys. młodych osób z całej diecezji tarnowskiej w parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Jest to już 12 diecezjalny Synaj, a jego hasłem są słowa „Mapa serca. Młodzi ludzie, wiara i rozeznanie powołania”.

Ks. Kardynał z rozbrajającą szczerością i otwartością prowadził dialog z młodymi na temat ich wyborów. Od tych małych, codziennych, po poważne życiowe.  Bóg mówi do nas na różne sposoby. Otwórz uszy, oczy, czytaj Biblię, słuchaj sumienia i serca, słuchaj ludzi, którzy chcą dla nas dobra. Wydarzenia z naszej okolicy, także do nas mówią.

Ze spotkania z kardynałem Tagle młodzi wychodzili rozradowani, ale i z przemyśleniami co z ich powołaniem.
To mega pozytywny człowiek, bardzo ciepły. Fajnie, że podzielił się z nami swoimi przeżyciami i na prostych przykładach mówił o rzeczach dla nas ważnych, naszych wyborach życiowych.

Ks. Artur Mularz, zastępca dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie zaznacza, że przed młodymi uczestniczącymi w Synaju, nie tylko wybór swojego powołania życiowego, ale także inne ważne zadanie.

To jest zadanie tych młodych, którzy przyjechali dzisiaj na Synaj. Bo młodzi zanim trafią do księdza, do spowiedzi najpierw spotykają się ze swoimi rówieśnikami. To kolega, koleżanka mówi Pan Bóg jest dla mnie ważny. Nie musi nawet mówić tego słowami, ale swoją postawą, wyborami życiowymi. Dlatego ważne, aby ci młodzi, żeby oni się umocnili i byli posłani jako apostołowie.

Młodzi będą jeszcze uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy święta pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża.

Posłuchaj:
Kardynał Luis Antonio Tagle z młodzieżą
Kardynał Luis Antonio Tagle
Młodzież
Ks. Artur Mularz
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Tomasik
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN