Wydarzenia z Fatimy sprzed 100 lat przypomną aktorzy-amatorzy w Ostrowie

09.10.2017

Trwają ostatnie przygotowania. Na scenie, którą będzie miejski stadion wystąpi 50 osób, w różnym wieku. – Chcemy poprzez to misterium przybliżyć nie tylko objawienia Maryjne, ale także Jej przepowiednie – wyjaśnia ks. Józef Makowski pomysłodawca wydarzenia.

To czas kiedy trzeba podkreślić znaczenie objawień i przypominać wydarzeniach z Fatimy. My skupimy się na tych mniej znanych, z które warto poznać – dodaje ks. Makowski.

Powstaje specjalna scenografia. Będzie kościół, bryczka, wizja piekła i zamach na Jana Pawła II. W rolę poszczególnych bohaterów wcielą się mieszkańcy Ostrowa w różnym wieku. – Zagram Łucję. To duże wyzwanie, bo jeszcze nie grałam, ale myślę, że wszystko wyjdzie dobrze – zapewnia Marta. Z kolei pan Robert zagra Jana Pawła II i nie kryje, że bardzo się stresuje grając taką wielką postać. – Gdyby nie ks. Józef pewnie byśmy nie dali rady tego zrobić – dodaje aktor-amator.

Spektakl plenerowy ‘Fatima”, będzie można zobaczyć 14 października, o godz. 16.30, na stadionie miejskim w Ostrowie. Jest to kolejne misterium przygotowane przez ostrowian. Poprzednie dotyczyło męki Pańskiej.

Posłuchaj:
Ks. Józef Makowski
Aktorzy
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Banek
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Niezgoda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN