Wyjątkowe Drogi Krzyżowe

03.04.2019

Proszą o łaski i siłę, by dźwigać codzienne krzyże. W naszym regionie są Drogi Krzyżowe, gdzie nie tylko w Wielkim Poście są tłumy, ale przez cały rok.

Jednym z takich miejsc jest Wał-Ruda, gdzie znajduje się męczeński szlak bł. Karoliny. Każdego 18. dnia miesiąca o 15.00 odbywa się tam Droga Krzyżowa, na której gromadzą się tysiące osób.

– Uczestniczenie w tej Drodze Krzyżowej uświadamia mi jak powinno wyglądać moje życie, jak powinna wyglądać moja wiara i moje świadectwo. – Karolina zawsze mi pomagała, od 14 roku życia i teraz dalej mnie prowadzi. Droga Krzyżowa jest jedną z najbardziej zbliżających mnie modlitw do Boga.

Wyjątkowa Droga Krzyżowa jest także w Pasierbcu. Przez cały rok modlą się tam grupy i osoby indywidualne.

– Na tej Drodze Krzyżowej spotkałem choćby nawet św. Jana Pawła II, bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, więźniarki Auschwitz, które wcielają się choćby nawet w postaci, które płaczą. Stefania Łącka i Stanisława Leszczyńska to są takie postaci dosyć znane. Czy też misjonarzy, którzy pochodzili z naszej diecezji, misjonarzy męczenników ks, Jan Czuba, czy o. Zbigniew Strzałkowski

Mówił ks. Bogdan Stelmach, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. W Wielki Piątek, Droga Krzyżowa w plenerze będzie w Pasierbcu o godzinie 11.00.

Posłuchaj:
Uczestniczki Drogi Krzyżowej w Wał-Rudzie
ks. Bogdan Stelmach
Ewa Biedroń, Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Stanisław Kuropatwa
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN