Wyjątkowe spotkanie osób niepełnosprawnych w Limanowej [ZDJĘCIA]

09.12.2018

Wspólna modlitwa, rozmowa i radość towarzyszyły osobom niepełnosprawnym w Limanowej. Razem ze swoimi rodzinami, przyjaciółmi i opiekunami wzięli udział w niedzielnej Mszy świętej. Uczestniczyli też w spotkaniu integracyjnym w Domu Pielgrzyma.

Takie spotkania odbywają się co miesiąc. – W każdą drugą niedzielę miesiąca spotykamy się na wspólnej Mszy świętej dla osób niepełnosprawnych, ich przyjaciół, rodzin i opiekunów w ramach Stowarzyszenia Cyrenejczyk i naszego duszpasterstwa – informuje ksiądz Rafał Słomba, dyrektor Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Diecezji Tarnowskiej.

Po Mszy świętej o godzinie 11.00 wszystkich odwiedził święty Mikołaj. Prezenty otrzymali zarówno najmłodsi, jak i starsi. Jak tłumaczy pani Weronika, takie spotkania odgrywają bardzo ważną rolę w życiu osób niepełnosprawnych. – Umożliwiają kontakt osobom niepełnosprawnym z osobami pełnosprawnymi. Dostajemy tutaj dużo ciepła i radości, które są niezbędne w codziennym funkcjonowaniu.

Wspólne spotkanie i modlitwa pomaga wszystkim, którzy uczestniczą w takich spotkaniach. – Wszystko to jednoczy i trzyma nas w jednym kierunku. Wzajemna pomoc, miłość i nie tylko teoretyzowanie na ten temat, ale też rzeczywiste działanie – dodaje Paweł Odziomek, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Niepełnosprawnych Ruchowo “Cyrenejczyk”.

Posłuchaj:
Paweł Odziomek
ks. Rafał Słomba
Pani Weronika
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Tomasik
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN