Wyjątkowi goście na pielgrzymim szlaku [ZDJĘCIA]

19.08.2018

Trzeciego dnia na pielgrzymce pojawili się misjonarze. Opowiadali o swojej pracy, o krajach w których ewangelizują i przede wszystkim o wiernych, z którymi tworzą lokalny Kościół.

Ksiądz Piotr Boraca do niedawna wicedyrektor Wydziału Misyjnego naszej diecezji wraca do Bagandu. – Kiedy przyjeżdżam do Polski z Afryki, dzielę się tą wiarą i zapałem. Kiedy wracam do Afryki zabieram tę radość misyjną, by dzielić to dobro i miłość z tamtymi ludźmi. Nota bene znów w Bagandu, tam gdzie Ryszard Rak przygotował ciepłą wodę i piec. Będziemy wspólnie budować ten kościół w Afryce – dodaje.

Do Republiki Środkowoafrykańskiej wyjechał pan Ryszard Rak. Pracował jako elektryk wolontariusz. – Po prostu była potrzeba, aby pojechać do Republiki Środkowej Afryki, jako elektryk wolontariusz, aby wykonać remont szpitala, który jest prowadzony przez diecezję tarnowską. Trzeba było założyć panele solarne, ponieważ tam nie ma energii elektrycznej. Trzeba było robić praktycznie wszystko – dodaje.

Składka zebrana dziś podczas mszy świętych odprawianych na pielgrzymim szlaku w Nowym Brzesku i w Proszowicach została przeznaczona na misje.

Posłuchaj:
Ks. Piotr Boraca
Ryszard Rak
Wydawca, A.S. foto: Grzegorz Golec
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN