Wyjdą na ulice miast, by modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego

27.09.2021

Sądeczanie też wyjdą na ulice aby modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia. To wydarzenie już we wtorek (28.09) w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny.

Międzynarodowa akcja jest manifestacją wiary, a także przypomnieniem o tym jak wiele łask można wyprosić w Godzinie Miłosierdzia.

Na wielu skrzyżowaniach ulic Nowego Sącza będzie można spotkać grupy modlących się ludzi – mówi jedna z organizatorek, Bożena Kwitowska.

Parafia Matki Bożej Niepokalanej wyznaczyła m.in. skrzyżowanie ulic Królowej Jadwigi i Poniatowskiego, Kilińskiego i alei Piłsudskiego (pod pomnikiem Solidarności), a także na Freislera i I Brygady.

W innych miejscach Nowego Sącza są to: skrzyżowanie Kochanowskiego z Lwowską, Sikorskiego z Lwowską, w okolicy kapliczki na ul. Lwowskiej na przeciw galerii, skrzyżowanie Broniewskiego i Paderewskiego, ulica Sucharskiego w okolicy Biedronki, pod kapliczka Szwedzką, pod kapliczką Matki Bożej Licheńskiej przy ulicy Grodzkiej – wymienia wiceprezes Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

Grupy zbiorą się też naprzeciwko kościoła kolejowego, przy dworcu PKP, przy dawnym kinie na ul. Zygmuntowskiej, pod domem handlowym Lach, na skrzyżowaniu ulicy Limanowskiego i Nawojowskiej, a także koło budynku gminy Chełmiec.

We wtorek (28.09) o 15.00 koronka zostanie odmówiona także m.in. w Chormanicach, Męcinie, Limanowej, Barcicach czy Wojakowej.

Wszystkie miejsca, w których zaplanowano akcje możecie znaleźć na www.iskra.jezuici.pl.

Tegoroczne intencje:
1 – Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie:
Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521),
2 – Za oddalenie pandemii koronawirusa,
3 – Za ofiary kataklizmów na Haiti i w innych częściach świata,
4 – O pokój na świecie, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów,
5 – Za Prezydenta Andrzeja Dudę, oraz wszystkich rządzących,
6 – Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

Posłuchaj:
Bożena Kwitowska
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN