Wystartowała telewizja internetowa Synaj.tv

13.12.2017

Poprzez produkcje filmowe oraz serwisy, ma ona pokazywać wydarzenia w diecezji tarnowskiej. W ten sposób młodzi redaktorzy chcą trafić do swoich rówieśników poprzez krótkie filmiki w portalach społecznościowych.

To dla nas nowe doświadczenie życiowe – uważa Katarzyna Kapinos. – Pierwsze moje materiały to były wywiady. Całkiem nowe doświadczenie, bo na szkoleniach usłyszeliśmy co innego, a życie i rozmowa przyniosło inny scenariusz. W praktyce wywiązała się inna rozmowa i całkiem inne pytania. Dla nas całkiem nowe doświadczenie życiowe, możemy na swojej drodze spotkać ciekawych ludzi – dodaje młoda dziennikarka.

To ważne, by młodzi angażowali się w życie Kościoła – powiedział podczas otwarcia ordynariusz diecezji tarnowskiej bp Andrzej Jeż. – Bardzo się cieszę, że młodzi angażują się sami, że uświadamiają sobie taką potrzebę. Tak jak to bywa w sieci, jedno wydarzenie namnaża następne. I mam nadzieję, że te wydarzenia związane z głoszeniem ewangelii będą się poszerzać w sieci i rozrastać – mówi bp Andrzej Jeż.

Redakcję Synaj.tv będzie tworzyć ponad 20 osób z całej diecezji tarnowskiej. Swoje materiały filmowe będą zamieszczać na stronie internetowej oraz portalach społecznościowych.

Posłuchaj:
Katarzyna Kapinos
Bp. Andrzej Jeż
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Cebula
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN