X Forum Formacyjne – Moc Misji – Tajemnica Eucharystii – transmisje w radiu RDN

15.01.2021

“Moc Misji – Tajemnica Eucharystii” to temat X Forum Formacyjnego. Odbędzie się ono od 29 do 31 stycznia w formie online. W piątek jest także zaproszenie do udziału w adoracji w kościołach parafialnych. Transmisje z forum będą w radiu RDN.

Tematyka tego wydarzenia nawiązuje do hasła obecnego roku duszpasterskiego – “Zgromadzeni na świętej wieczerzy” i dotyka rzeczywistości Mszy Świętej.

Dotychczas Forum gromadziło tłumy, były konferencje, modlitwa, wspólne wielbienie Boga. Pandemia sprawiła, że nie możemy się spotkać w jednym miejscu – mówi ks. Artur Mularz, dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji. – Miejscem uwielbienia będzie każdy dom, gdzie m.in. poprzez Internet będzie można spotkać się wspólnie razem i doświadczyć bliskości Boga. Może Bóg chce zwrócić uwagę, że mój dom również jest miejscem modlitwy, spotkania wspólnoty Kościoła – dodaje.

Konferencje i spotkania poprowadzą zaproszeni goście: ks. Wojciech Węgrzyniak, ks. Krzysztof Porosło oraz biskup tarnowski Andrzej Jeż. Wymownym znakiem tegorocznego Forum Formacyjnego będą święcenia biskupie ks. Artura Ważnego, który jest pomysłodawcą i inicjatorem tego cyklu wydarzeń w naszej diecezji.

Organizatorzy chcieliby, aby miejscem Forum był kościół parafialny i przestrzeń radiowo – internetowa.

W Radiu RDN transmisja z Forum rozpocznie 29 stycznia o 19.30, w sobotę zapraszamy na retransmisję konferencji o 20.30, a w niedzielę na transmisję o 19.30.

Transmisje odbywać się będą także przez kanał Synaj.tv na platformie YouTube link TUTAJ oraz w radiu internetowym Profeto.

Posłuchaj:
ks. Artur Mularz
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Seweryn Partyński
play
Rozmowa Kulturalna - Benedykt Polański
play
Słowo za słowo(NS) - Łukasz Smetana
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN