XV Misyjny Jarmark z Aniołami z myślą o Białorusi

03.12.2021

Robiąc ozdoby czy piekąc ciasta można pomóc młodym mieszkańcom Białorusi. Efekty talentów plastycznych i kulinarnych mieszkańców regionu będzie można zobaczyć podczas XV Misyjnego Jarmarku z Aniołami.

– Odbędzie się on 12 grudnia na dziedzińcu sanktuarium w Tuchowie – mówi brat Almar Suchan, koordynator Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji.

– Celem jarmarku jest pomoc w rozwoju talentów dzieci i młodzieży w Grodnie na Białorusi. Będzie to wsparcie teatru im. św. Jana Pawła II. Zrzesza on młodych z naszej parafii redemptorystowskiej w Grodnie. Ten teatr pomaga ojcom w działalności duszpasterskiej, misyjnej przez tworzenie sztuk. W okresie Bożego Narodzenia są to jasełka – dodaje.

Chętni, którzy chcą pomóc w organizacji jarmarku mogą jeszcze dołączyć, zwłaszcza jeżeli potrafią zrobić ozdoby świąteczne, albo upiec ciasto.

– Spotkamy się w soboty z młodzieżą i robimy ozdoby. Pomagają nam Koła Gospodyń Wiejskich i szkoły. Do akcji włącza się także tarnowskie więzienie. Osadzeni wykonują rożne ozdoby świąteczne. To co przygotowują ludzie jest dla nas niespodzianką. Z roku na rok pomysłowość jest niesamowita – podkreśla alumn Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie.

XV Misyjny Jarmark z Aniołami odbędzie się w niedzielę, 12 grudnia. Rozpocznie się już o 6 rano i potrwa do wieczora.

Osoby, które chcą przekazać ozdoby świąteczne na ten cel, mogą je zostawić na furcie tuchowskiego klasztoru lub wysłać na adres Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów.

Na portalu zrzutka także można wesprzeć akcję charytatywną zrzutka.pl/misjagrodno

Posłuchaj:
Rozmowa z bratem Almarem Suchanem
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Stanisław Kuropatwa
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN