‘Z bł. Karoliną zaśpiewajmy’ – to już finał konkursu!

21.06.2022

Uczestnicy z całej Polski, zachwycające aranżacje i wysoki poziom – już po raz siódmy odbędzie się finał konkursu wokalno-muzycznego ‘Z bł. Karoliną zaśpiewajmy’ organizowanego w Pilźnie.

Dyrektor Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I stopnia im. bł. Karoliny w Pilźnie, Anna Smołucha, podkreśla, że z roku na rok zasięg konkursu się zwiększa, a poziom jest coraz wyższy.

– Z każdym rokiem poziom jest coraz wyższy, wzrasta również liczba uczestników. Tym razem dostaliśmy ponad 50 zgłoszeń. Do koncertu finałowego jury zakwalifikowało 13 wykonawców, którzy zachwycili oryginalną aranżacją muzyczną i w wielu przypadkach własnym tekstem. Chcemy spojrzeć na postać Karoliny Kozkówny z wielu perspektyw. Dostrzec w niej coś, co wcześniej mogło nam umknąć i w finałowych utworach to się udaje.

Wydarzeniem towarzyszącym konkursowi będzie ‘Bieg ku wolności’. Rozpocznie się on w środę, 22 czerwca o godz. 8:30, a uczestnicy pobiegną sześciokilometrową trasą z Łęk Górnych do Machowej, gdzie odbędzie się konkursowa gala.

Jak mówi nauczyciel wychowania fizycznego w Rzemieślniczej Branżowej Szkole I stopnia w Pilźnie, Ewelina Dobosz, do biegu, choć to pierwsza jego edycja, już zgłosiło się wielu uczestników.

– Rankiem biegniemy dla Karoliny i dla pokonania naszych wewnętrznych słabości, a zaraz potem wspólnie z nią i dla niej śpiewamy. Do biegu zgłosiło się pięćdziesięciu uczestników, dla których przygotowano okazjonalne koszulki oraz piękne medale, a dla zwycięzców przewidziano puchary. Mamy nadzieję, że ten pomysł, podobnie jak festiwal ‘Z Bł. Karoliną zaśpiewajmy, będzie się z roku na rok rozwijał.

Uroczysty finał konkursu wokalno-muzycznego ‘Z bł. Karoliną zaśpiewajmy’ odbędzie się w środę 22 czerwca w godz. od 10 do 14 w amfiteatrze leśnym ‘Dolina Pstrąga’ w Machowej k. Pilzna.

Konkurs wpisuje się w obchody 35. rocznicy beatyfikacji bł. Karoliny Kozkówny, a jego organizatorami są Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I stopnia im. bł. Karoliny w Pilźnie oraz Wydział Katechetyczny Diecezji Tarnowskiej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio RDN.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN