‘Z Wieczernika aż na krańce świata’. Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom

06.01.2022

Uroczystość Objawienia Pańskiego ukazuje uniwersalny wymiar Kościoła – mówi radiu RDN biskup tarnowski Andrzej Jeż. 6 stycznia w święto Trzech Króli w szczególny sposób modlimy się za misje.

Chrześcijaństwo nie jest zamknięte tylko w jakiejś jednej grupie np. intelektualistów, poetów, inżynierów, Polaków czy Niemców. Chrystus jest złączony z każdym człowiekiem i Kościół mocą Jezusa Chrystusa jest posłany do wszystkich narodów, stąd też działalność, którą prowadzimy. Nie jesteśmy zamknięci tylko w diecezji tarnowskiej, ale bardzo duża liczba naszych kapłanów pracowała i pracuje w różnych regionach świata – dodaje.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego podczas Mszy św. będzie błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody. Kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów i mieszkań inicjały Mędrców (K+M+B 2022) na znak przyjęcia, jak oni, wiary w Syna Bożego.

Jest to również Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Składka w tym dniu jest przeznaczona na cele misyjne.

Misjonarze nie tylko zajmują się głoszeniem Ewangelii i formowaniem wspólnot wiary, ale także pełnią dzieła miłości miłosiernej. Udręczonym ubóstwem i chorobami społecznościom lokalnym niosą nadzieję i pociechę swą bezinteresowną pomocą – czytamy w komunikacie przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp. Jana Piotrowskiego na Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom, który będzie obchodzony 6 stycznia pod hasłem ‘Z Wieczernika aż na krańce świata”.

Aktualnie w Afryce, Ameryce Południowej i Środkowej, Azji oraz Oceanii i na Alasce posługuje 1800 misjonarzy i misjonarek z Polski.
W tym gronie są także tarnowscy misjonarze.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Wawrzyńczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN