W zabytkowym kościele w Bobowej znów będą odprawiane Msze św. [ZDJĘCIA]

16.05.2018

Mieszkańcy Bobowej mają powód do radości. Średniowieczny kościół, któremu patronuje św. Zofia, został odrestaurowany. We wtorek (15.05) w czasie uroczystej Mszy św. poświęcił go biskup Andrzej Jeż. Ordynariusz diecezji tarnowskiej podkreślał w rozmowie z naszą reporterką ogromne zaangażowanie parafian w czasie remontu świątyni.

– Kult św. Zofii jest bardzo mocny, widzimy tą ogromną determinację przy remoncie, która charakteryzuje parafia. W krótkim czasie odrestaurowano bardzo piękny, ale też wymagający kościół. – docenia bp Andrzej Jeż.

W Bobowej zaplanowano remont także drugiego kościoła pw. Wszystkich Świętych. W tym czasie zabytkowym kościele pw. św. Zofii będą odprawiane Msze św., co ma być kontynuowane także w przyszłości.

– Nabożeństwa Mszy św. niedzielnych będziemy musieli przenieść do kościoła pw. św. Zofii. Dobrze się złożyło, że ten kościół już funkcjonuje. W przyszłości oba będą funkcjonować równocześnie. Jest taka potrzeba, ponieważ Bobowa się rozrasta, stąd taka decyzja – wyjaśnia ordynariusz diecezji tarnowskiej.

Mieszkańcy nie kryli radości, że kościół z tak dużą historią znów będzie tętnić życiem.

– Teraz tu będziemy chodzić do kościoła, który po odnowieniu wygląda pięknie, jest zrobiony w zupełnie innym stylu, dawny styl budownictwa, bardzo się cieszymy, że jest już wyremontowany, długo na to czekaliśmy – mówią parafianie.

Dlatego też sami parafianie chętnie służyli pomocą, by ten kościół doczekał się renowacji.

– Ludzie bardzo na to czekali. Kościół był otwierany tylko raz w roku na odpust św. Zofii. Chcieliśmy, żeby odzyskał blask, zwłaszcza, że on jest tak surowy w stylu, ale jednocześnie piękny, średniowieczny. Za wszelką cenę chcieliśmy zachować ten styl – zapewniał ks. Marian Chełmecki, proboszcz parafii w Bobowej.

Po Mszy św., która była transmitowana na antenie RDN, parafianie spotkali się także na wspólnej zabawie. Każda pani, która nosi imię – Zofia, w dniu święta swojej patronki, została też obdarowana różą.

Posłuchaj:
Biskup Andrzej Jeż
Ks. Marian Chełmecki
Mieszkańcy
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN