Zakończyła się pierwsza tura rekolekcji dla księży diecezji tarnowskiej

12.09.2018

To wyjątkowy czas – tak o rekolekcjach z kardynałem Luisem Tagle z Filipin mówią kapłani diecezji tarnowskiej. Pierwsza tura dla trzystu duchownych już się zakończyła, a drugą rozpoczyna ponad dwustu księży. Rekolekcje potrwają do soboty, księża mogą jeszcze dołączyć.

-Warto posłuchać kardynała z Filipin – mówi ks. Stanisław Wojtas proboszcz parafii Brzozowa. – Będziemy bardziej realnie patrzeć na nasze parafie i na naszych wiernych, których trzeba więcej kochać i być spójnym w wierze. Ludzie dziś patrzą na to, czy jesteśmy prawdziwymi pasterzami, którzy dbają o swoje owce. Wielka praca przed nami. Bóg zapłać za te wspaniale rekolekcje. Niech Pan Bóg błogosławi kardynałowi, by został kiedyś papieżem – dodaje duszpasterz.

Kapłani modlili się także o dary Ducha Świętego i o odnowienie charyzmatu kapłaństwa.

– Odnawialiśmy nasze kapłaństwo, przypominaliśmy sobie dzień święceń – relacjonuje ks. Paweł Stabach, proboszcz z Muszyny. -Znaki pokoju i miłości były dla nas wielkim przeżyciem, sięgnęliśmy do momentu, kiedy staliśmy się kapłanami Chrystusa. Jest to budujące i wspaniałe – dodaje kapłan.

‚Ewangelizacja wobec przemiany czasów” to hasło rekolekcji. Kardynała Tagle zaprosił biskup tarnowski Andrzej Jeż z okazji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

 

Posłuchaj:
ks. Stanisław Wojtas
ks. Paweł Stabach
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN