Zdrapka Wielkopostna

27.02.2019

Codziennie można zdrapywać i stawać się lepszym. W Środę Popielcową rozpocznie się V finał międzynarodowej akcji duszpasterskiej Zdrapka Wielkopostna.

Wydarzenie poprzedzone jest  dystrybucją do parafii i wspólnot, papierowego, wielkopostnego kalendarza  ze zdrapką. Począwszy od Środy Popielcowej aż do Wielkanocy pod zdrapkami czekają zadania.

Inicjatywa dynamicznie się rozwinęła mówi Kinga Frąckowska, przedstawicielka Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego.

Zdrapka od tego roku jest już ogólnoświatową akcją społeczną, która pomaga chrześcijanom przeżyć owocnie Wielki Post. To narzędzie modlitewne proste w wykonaniu. Zdrapka to karta z zakrytymi polami na każdy dzień Wielkiego Postu. Każdego dnia zdrapujemy kółeczko, pod którym kryje się zadanie i jest ono związane z postem, jałmużną lub modlitwą – dodaje.

Zdrapka Wielkopostna to 40 ćwiczeń dla ducha i ciała. Codziennie czeka na odkrycie nowe wyzwanie z kategorii: gesty miłości, post, modlitwa, dialog, jałmużna, praca z sumieniem.

Zadania nikogo nie przerastają. Mogą im sprostać dzieci, młodzież i dorośli w każdym wieku. Dlatego ze zdrapki korzystają rodziny, wspólnoty, szkoły, zakłady pracy czy parafie. Zadania wykonujemy samodzielnie, ale mamy łączność ze wspólnotą zdrapkowiczów – podkreśla.

Treści polskiej edycji mają swoje źródło w nauczaniu papieża Franciszka o chrześcijańskiej radości i nawiązują do programu duszpasterskiego Konferencji Episkopatu Polski.

Zdrapka Wielkopostna została przywieziona z Irlandii w 2015 roku przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego. Więcej informacji można znaleźć można na https://zdrapkawielkopostna.pl

Patronat nad akcją objęło radio RDN.

Posłuchaj:
Kinga Frąckowska
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Zbigniew Pietruszka
play
Słowo za słowo (M) - Robert Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Arkadiusz Aleksander
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN