Zginęła w obronie czystości i godności. Dziś, 18 listopada 106. rocznica śmierci bł. Karoliny Kózkówny

18.11.2020

Szlakiem Jej męczeństwa przejdą uczestnicy Drogi Krzyżowej. Tak jest osiemnastego dnia każdego miesiąca. Na to nabożeństwo przyjeżdżają ludzie z całej Polski, są prośby i podziękowania.

Karolina może być przykładem także dla współczesnych mężczyzn – mówi Łukasz Maziarz, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Wadowicach Górnych. – Karolina jest przykładem czystości, nie tylko dla kobiet. Jest patronem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, a tam są zarówno kobiety jak i mężczyźni. Karolina pokazuje, że czystość jest ważna w naszym życiu.

Droga Krzyżowa wyruszy spod domu bł. Karoliny w Wał- Rudzie  w środę o godzinie 15:00. Pielgrzymi pójdą przez las, do miejsca, gdzie znaleziono ciało dziewicy i męczennicy.

Po nabożeństwie w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św., zaplanowano także uwielbienie i modlitwę o uzdrowienia.

Rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzi ks. Marek Dziewiecki, doktor psychologii, kapłan diecezji radomskiej, ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej z zakresu przedmiotu “Wychowanie do życia w rodzinie”.

Posłuchaj:
Łukasz Maziarz
Ewa Biedroń, Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN