Zmarł ks. Waldemar Sosnowski

20.01.2022

Duszpasterz w parafii Żabno i diecezjalny koordynator Grup Odnowy w Duchu Świętym zmarł 20 stycznia.

Msza święta pożegnalna w kościele parafialnym parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie odprawiona zostanie w sobotę (22 stycznia) o godz. 9.00.

Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym parafii pw. Ducha Świętego w Żabnie w sobotę (22 stycznia) o godz. 13.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. Waldemar Sosnowski urodził się 15 sierpnia 1970 roku w Ciężkowicach. Pochodził z parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie.

W roku 1994 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca w dniu 27 maja 2000 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Łącko (od 1 września 2000 roku), Bochnia – św. Mikołaja (od 1 września 2002 roku), Dębica – Matki Bożej Anielskiej (od 1 września 2011 roku) oraz Szczawnica (od 1 września 2018 roku). Od 1 września 2019 roku pomagał duszpastersko w parafii pw. Ducha Świętego w Żabnie.

Ponadto pełnił obowiązki diecezjalnego koordynatora Grup Odnowy w Duchu Świętym, duszpasterza niewidomych w okręgu dębickim, dekanalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza w Dekanacie Bochnia-Wschód, moderatora Ruchu Światło-Życie w rejonie bocheńskim oraz dekanalnego duszpasterza młodzieży w Dekanacie Łącko.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN