Zmarł śp. Ks. Adam Ptak – emerytowany proboszcz parafii Szerzyny

11.10.2020

10 października 2020 roku zmarł śp. Ks. Adam Ptak – rezydent parafii Mielec-Rzochów i emerytowany proboszcz parafii Szerzyny.

Uroczystości pogrzebowe będą mieć miejsce 12 października (poniedziałek) o godz. 14.00 w kościele parafialnym parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. w Zbylitowskiej Górze. 

Ks. Adam Ptak urodził się 1 kwietnia 1945 roku w Zbylitowskiej Górze, jako syn Michała i Genowefy z d. Staszczyk. Egzamin dojrzałości złożył w Tarnowie w 1963 roku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza, w dniu 30 maja 1971 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Biecz (od 19 czerwca 1971 roku) oraz Tarnów – Najświętszego Serca Pana Jezusa (od 24 czerwca 1974 roku).

W dniu 20 sierpnia 1982 roku został mianowany proboszczem parafii pw. św. Wojciecha BM i Podwyższenia Krzyża św. w Rożnowie. Z dniem 1 września 1994 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Szerzynach, który pełnił do 8 sierpnia 2015 roku. Po przejściu na emeryturę zamieszkał w parafii pw. św. Marka Ewangelisty w Mielcu – Rzochowie, w charakterze rezydenta. Ponadto pełnił funkcję dziekana dekanatu Czchów i dekanatu Ołpiny.

W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w roku 1983 diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w roku 1991 diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto. W roku 2006 został obdarzony godnością Kanonika Honorowego Kapituły Bocheńskiej.

Bartek Ziaja, źróło: Kuria Diecezjalna w Tarnowie, fot. Facebook Grzegorza Gotfryda
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN