Zmarł śp. Ks. Stanisław Trytek – emerytowany proboszcz parafii Kamionka Wielka

16.10.2020

Wprowadzenie ciała śp. Księdza Stanisława do kościoła parafialnego w Kamionce Wielkiej w niedzielę (18 października) o godz. 15.00. Msza święta pogrzebowa będzie celebrowana w kościele parafialnym w Kamionce Wielkiej w poniedziałek, 19 października o godz. 11.00, a następnie ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. Stanisław Trytek urodził się 4 maja 1930 roku w Biadolinach Radłowskich, jako syn Stanisława i Magdaleny z domu Cadel. Egzamin dojrzałości złożył w 1950 roku w Tarnowie. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali w dniu 29 czerwca 1955 roku, w Tarnowie. Jako wikariusz pracował w parafii pod wezwaniem św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

W dniu 8 maja 1964 roku został mianowany wikariuszem ekonomem parafii pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamionce Wielkiej. Z dniem 29 stycznia 1971 roku objął urząd proboszcza tejże parafii. Ponadto sprawował obowiązki wicedziekana dekanatu Nowy Sącz – Południe i dekanalnego ojca duchownego w dekanacie Nowy Sącz – Wschód. Urząd proboszcza parafii Kamionka Wielka pełnił do 19 sierpnia 2000 roku, następnie pozostał w tejże parafii w charakterze rezydenta.

W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w dniu 19 grudnia 1966 roku diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w dniu 16 grudnia 1977 roku diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto. W dniu 23 sierpnia 1993 roku został obdarzony godnością Kapelana Jego Świątobliwości.

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN