‘Zmarli potrzebują naszej modlitwy”. 2 listopada, Dzień Zaduszny

02.11.2021

– To dzień poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych – mówi radiu RDN, ks. Janusz Faltyn, wikariusz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie, egzorcysta diecezji tarnowskiej. Dziś Dzień Zaduszny. Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu.

Gość radia RDN zachęca, aby przeżyć ten dzień w zadumie. Kapłani mogą dziś celebrować trzy Msze św.

– Kościół dopuszcza taką możliwość, abyśmy zyskali jak najwięcej owoców dla zmarłych, którzy pokutują w czyśćcu. Nie wiemy, którzy ze zmarłych są w czyśćcu. Pan Bóg rozporządza tymi owocami, że modlitwa skraca cierpienie, pokutę za grzechy – podkreśla.

Ks. Janusz Faltyn rozmawiał z kilkoma osobami, które przeżyły tzw. śmierć kliniczną. Jak podkreśla to doświadczenie umocniło ich wiarę.

– Te osoby opowiadały mi, że widziały siebie z perspektywy zewnętrznej, w ciemności zbliżały się do światła. Im były bliżej tym bardziej czuły stan duchowej radości, aż w pewnym momencie zostało to przerwane i obudziły się ze stanu nieprzytomności – dodaje.

Co się dzieje z duszą po śmierci, czy zmarli mogą się z nami kontaktować, jak interpretować takie sny? O tym dowiecie się z wywiadu, który zamieściliśmy na rdn.pl

Dzień Zaduszny. Kościół katolicki wspomina wszystkich wiernych zmarłych

Posłuchaj:
ks. Janusz Faltyn
Cała rozmowa
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Stelmach
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN