Zostań teologiem. Te studia są także dla świeckich

20.04.2021

Każdy znajdzie coś dla siebie. Jest ciekawie – tak o studiowaniu teologii mówi raper Marcin Hebda. Na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie mogą studiować także osoby świeckie. W przyszłości będą mogły m.in. uczyć religii w szkołach.

Studentem trzeciego roku jest Marcin Hebda.

– Studiuję, bo chcę pogłębić wiarę i w przyszłości pracować z młodymi ludźmi jako katecheta. Prowadząc rekolekcje miałem już taką namiastkę. Mam nadzieję, że w przyszłości będąc katechetą to doświadczenie, które zebrałem będzie pomocne, aby uczyć młodych ludzi i ich kształtować – dodaje.

Studia magisterskie z teologii są przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej.

Od 1 października rozpoczną się także studia podyplomowe “Katecheza przedszkolna”, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Pozwalają one na uzyskanie kwalifikacji do nauczania religii w przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych.

Szczegółowe informacje są na stronie Wydziału wt.diecezja.tarnow.pl i w siedzibie uczelni przy ul. Piłsudskiego 6.

Posłuchaj:
Marcin Hebda
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN