Zwiedzanie wystawy ‘Chleb Życia’ z dyrektorem Muzeum Diecezjalnego

18.01.2022

W środę, 18 stycznia chętni będą mogli wziąć udział w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie ‘Chleb Życia” w tarnowskim Muzeum Diecezjalnym.

Po wystawie oprowadzał będzie dyrektor Muzeum, ks. Piotr Pasek, który na tę okazję przygotował dla gości wiele ciekawostek o prezentowanych eksponatach.

To przede wszystkim takie dogłębne zanalizowanie dzieł sztuki, które znajdują się na wystawie czasowej i odkrycie przed zwiedzającymi wrażliwości artystycznej prezentowanych dzieł sztuki, które zarazem otwierają dusze artystów. Jest to swego rodzaju dzielenie się wiarą. Dlatego właśnie przez piękno, przez kunszt artystyczny również jesteśmy zaproszeni, aby pochylać się nad tajemnicą Misterium, w którym uczestniczymy.

Wystawa ‘Chleb Życia” prezentuje spojrzenie na Eucharystię przez pryzmat sztuki od czasów średniowiecza po dzieła współczesne.

Na wystawie zobaczyć można m.in. gotyckie kielichy wypożyczone z Muzeum Diecezji Sandomierskiej, dzieła Aldony Mickiewicz, Tadeusza Boruty i Macieja Bieniasza.

Oprowadzanie kuratorskie odbędzie się w środę 19, stycznia o godz. 14.

Wystawę można zwiedzać do 30 kwietnia.

O wystawie pisaliśmy tutaj: https://www.rdn.pl/kultura/artystyczne-spojrzenie-na-eucharystie-nowa-wystawa-w-muzeum-diecezjalnym-zdjecia

Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN