Żyjesz? Wstań i wzrastaj w Chrystusie! [ZDJĘCIA ]

28.11.2020

Diecezjalne Spotkanie Młodzieży ‘Synaj’ jak zwykle zgromadziło setki młodych ludzi, tym razem przed ekranami komputerów. Wydarzenie pierwszy raz w historii duszpasterstwa odbyło się w wersji online.

W Synaju wziął udział biskup tarnowski Andrzej Jeż.

W krzyżu Chrystusa szukajcie siły do powstania – mówił do młodych biskup. – Czasem to nasze życie jest spłaszczone jak podłoga, bez wymiaru, który wskazuje krzyż. Chrystus na krzyżu nas prostuje, wyzwala nas z niewoli, bo niewolnik leży, jest powalony. Chcemy przede wszystkim, aby Chrystus nas wyzwolił. Bardzo się raduję, że jestem razem z wami i wspólnie możemy przeżywać kolejny Synaj.

Świadectwem z uczestnikami spotkania podzielił się youtuber Tomasz Samołyk, którego w sieci można znaleźć pod pseudonimem Łysiejący Katolik. W swoim życiu – jak mówił w specjalnie przygotowanym na Synaj filmie – doświadczył żywej obecności Jezusa. – Nie wiem jaki jest twój mrok. Czy są to uzależnienia, poważna choroba, problemy w domu, alkoholizm, pornografia, ale on (Jezus) niezależnie czym to jest, jest obok. Najpierw nazwij swoją biedę, zrozum, że twoje cierpienia jest jego cierpieniem i na prawdę ono go obchodzi. Daj się dotknąć, bo on powołał cię do wielkich rzeczy.

Sobotnie wydarzenie poprzedziły spotkania w grupach parafialnych. Także w wersji online. Materiały przygotował Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Za aktywność młodzieży w życiu parafii podziękował ich diecezjalny duszpasterz ks. Marcin Baran. – Dziękuję wam za to, co dzieje się w parafiach. Za to, że nie poddaliśmy się pandemii. Dziękuję za waszą aktywność. Rozpoczynamy adwent, zapłonie pierwsza świeca i chciałbym, abyście dla swoich rówieśników byli takimi płonącymi świecami, które będą prowadziły do Pana Jezusa.

Sobotni Synaj był już 15. odsłoną tego wydarzenia. Odbył się pod hasłem Młodzieńcze, tobie mówię wstań”. Transmitowała go młodzieżowa telewizja Synaj.tv.

Posłuchaj:
biskup Andrzej Jeż
Tomasz Samołyk
ks. Marcin Baran
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN