Ambitna walka i punkt z liderem tarnowskich siatkarek [ZDJĘCIA]

11.12.2017

W pierwszej lidze siatkówki kobiet Grupa Azoty PWSZ Tarnów w 12.kolejce inaugurującej rundę rewanżową, na swoim parkiecie podejmowała lidera rozgrywek MKS Energa Calisię Kalisz.

Rywalki jak do tej pory straciły zaledwie dwa punkty i nie poniosły porażki. Doświadczony zespół z Wielkopolski był zatem faworytem spotkania z tarnowiankami. Jednak gospodynie w przeciwieństwie co do środowego pojedynku z gliwiczankami postawiły wysoko poprzeczkę. W pierwszym secie przy prowadzeniu ekipy z Kalisza 19:14, tarnowianki szybko wyrównały i odniosły sukces w tej partii 25:23. W kolejnej trwała wyrównana walka, jednak górą były kaliszanki wygrywając na przewagi. W trzeciej odsłonie tego spotkania znów koncertowa gra miejscowych zapewnia im już punkt w tym meczu, bowiem siatkarki trenera Michała Betleji wygrały 25:20. W kolejnej znów silna zagrywka oraz dobra gra blokiem kaliszanek daje im sukces. W tie-breku zespół z Wielkopolski nie dał sobie już odebrać zwycięstwa, szybko zyskując przewagę. Ta wynosiła już nawet dwanaście punktów. Jednak ostatecznie kaliszanki wygrały 15:8 i całe spotkanie 3:2.

W tabeli ligowej tarnowianki zajmują ósmą lokatę, mając na swoim koncie 15 punktów. W kolejnym spotkaniu za tydzień, Grupa Azoty PWSZ Tarnów wyjeżdża do Krosna, gdzie zmierzy się z miejscową drużyną Karpat.

Posłuchaj:
Magdalena Szabó - atakująca Grupy Azoty PWSZ
Mariusz Wiktorowicz - trener zespołu z Kalisza
Michał Betleja - trener zespołu z Tarnowa
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN