Anna Brożek i Marcin Dzieński Mistrzami Polski we wspinaczce

07.06.2022

Anna Brożek i Marcin Dzieński reprezentujący AZS ANS Tarnów okazali się najlepsi w rozegranych w Toruniu Mistrzostwach Polski seniorów we wspinaczce na czas.

Na turniej do Torunia nie przyjechały medalistki Pucharu Świata w Salt Lake City: rekordzistki świata, lublinianki Aleksandry Mirosław oraz dwóch zawodniczek AZS ANS Tarnów – Aleksandry Kałuckiej i Natalii Kałuckiej, dlatego spore szanse na triumf miały inne zawodniczki.

Anna Brożek eliminacje zakończyła na drugim miejscu z czasem 8.22 s. Jej bieg ćwierćfinałowy był bardzo wyrównany. O dwie setne sekundy (8.32 s – 8.34 s) pokonała Agatę Lesiewicz z Pol-Inowex Skarpy Lublin. W półfinale o ponad sekundę okazała się szybsza(8.32 s – 9.39 s) od Darii Marciniak z Łódzkiego Klubu Wysokogórskiego. Finałową rywalką tarnowianki była zwyciężczyni eliminacji, Patrycja Chudziak z AZS Uniwersytetu Warszawskiego. W finałowej potyczce  Brożek uzyskała najlepszy czas mistrzostw – 7.80 s i o blisko cztery dziesiąte sekundy pokonując lubliniankę (8.18 s).

Rywalizację na siódmym miejscu Daria Nawój ze Sportivy Tarnów.

W zawodach mężczyzn Marcin Dzieński nie miał sobie równych. Co prawda najpierw w eliminacjach przegrał ze swym klubowym kolegą, Oskarem Szaleckim, ale już później był bezbłędny. Najpierw w ćwierćfinale wyraźnie pokonał Ukraińca Marka Shutko (6.23 s – 8.89 s). W półfinale pokonał Huberta Przytułę (zawodnik AZS UW nie ukończył biegu, a Marcin Dzieński uzyskał czas 5.79 s). W finale, tarnowianin znów pobiegł poniżej 6 sekund (5.92 s), wyraźnie pokonując Jana Tkaczyka z Pol-Inowex Skarpy Lublin, który uzyskał rezultat 6.74 s.

Piąte miejsce zajął reprezentujący Sportivę Tarnów Bartłomiej Podlewski.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN