Będzie walkower dla Sandecji za mecz z Zagłębiem Sosnowiec?

12.05.2022

Wynik meczu Zagłębia Sosnowiec z Sandecją Nowy Sącz może zostać zweryfikowany jako walkower na korzyść sądeckiej drużyny.

W spotkaniu 32. kolejki I ligi, zawodnik Zagłębia Kacper Smoleń został zmieniony po zaledwie 16 sekundach od pierwszego gwizdka.

Klub z Sosnowca wystawił kontuzjowanego piłkarza, by zbierać punkty do systemu Pro Junior System, co wiąże się z zastrzykiem pieniędzy dla klubów dających szansę gry młodym piłkarzom.

Poprosiliśmy PZPN, by przeanalizował tę sytuację – powiedział radiu RDN Nowy Sącz Miłosz Jańczyk, prezes Sandecji Nowy Sącz.

Chcemy, aby komisja rozgrywek oceniła, czy w świetle obowiązujących przepisów wszystko było jak należy. Regulamin rozgrywek mówi, że w meczu I ligi wszyscy zawodnicy przystępujący do rywalizacji muszą mieć aktualne badania lekarskie. Na podstawie doniesień medialnych oceniliśmy, że zawodnik Zagłębia Kacper Smoleń, który bardzo krótko przebywał na boisku, mógł nie być w pełni zdrowy. Stąd nasz wniosek o zbadanie sprawy – wyjaśnił Jańczyk.

Według informacji posiadanych przez prezesa Sandecji sprawa ma być rozpatrzona w piątek (13.05).

Tymczasem w niedzielę o 15.00 Sandecja rozegra przedostatni mecz w sezonie regularnym I ligi. Do Nowego Sącza przyjedzie bezpośredni rywal w walce o baraże o Ekstraklasę, Chrobry Głogów.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN