Bocheńscy piłkarze halowi Mistrzami Polski

28.02.2019

BSF ABJ Bochnia pokonał w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu do lat 18 Jantar Ustka 5:2 i obronił tytuł Mistrza Polski zdobyty w roku poprzednim. Cztery bramki dla bochnian w tej rywalizacji zdobył Tomasz Palonek, a jedno trafienia zapisał na swoje konto Mateusz Matlęga.

Bochnianie awansowali do 1/8 z pierwszego miejsca w grupie A, a Hurtap z drugiego. Bochnianie zdołali zrewanżować się zespołowi z Łęczycy za niedawną porażkę w czasie Mistrzostw Polski do lat 16 poniesioną w „kontrowersyjnych” okolicznościach. W ćwierćfinale turnieju BSF zagrał z gospodarzami turnieju, czyli drużyną Unisław Team. Zespół z Małopolski wygrał 4:0. Bohaterem meczu został Tomasz Palonek, który zdobył aż trzy gole dla bochnian. W półfinale gracze trenera Kamila Rynducha wygrali z Rekordem Bielsko Biała.

Wybitną skutecznością popisał się wybrany MVP całego turnieju Tomasz Palonek, który strzelił gola w każdym z sześciu meczów i łącznie uzbierał aż czternaście trafień co jednak nie zapewniło mu tytułu króla strzelców. Jeszcze większym osiągnięciem jest jednak to, że drużyna pozwoliła strzelić rywalom zaledwie cztery gole. Dla wielu zawodników był to już czwarty złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski zdobyty w kategorii do lat 16 czy 18.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN