Bochnianki bezlitosne dla koszykarek z Katowic [ZDJĘCIA]

07.03.2019

Piątą z rzędu wygraną zaliczyły koszykarki Contimax MOSiR Bochnia. Zespół z miasta soli tym razem pokonał drużynę AZS Uniwersytetu Śląskiego Katowice 70:62.

Pojedynek w pierwszej kwarcie był bardzo wyrównany. Obie drużyny skupiły się na szybkim ataku i rzutach z dystansu. To też było powodem, że w drugiej części rywalizacji więcej sił miały gospodynie, które straszyły szczególnie celnymi rzutami trzypunktowymi. Bochnianki w połowie spotkania prowadziły jedenastoma oczkami. Po zmianie stron gospodynie miały problemy z przełamaniem obrony strefowej katowiczanek. To dzięki niej przewaga zaczęła topnieć, ale lekarstwem były rzuty z dystansu. W ostatniej odsłonie tego meczu katowiczanki przegrywały już nawet czterema punktami, ale na więcej nie było stać ślązaczek. Bocheńska drużyna kontrolowała wydarzenia na parkiecie i zakończyła mecz zwycięstwem.

Punkty dla Contimax MOSiR-u zdobyły: Buczek 17, Rak 15, Natkaniec 14, Puter 11, Klimas 10 oraz Poradowska 3.

Rewanżowy pojedynek w Katowicach bochnianki rozegrają w sobotę. Wtedy też zagrają koszykarki Pałacu Młodzieży BeCompleat Tarnów, które zmierzą się w Piekarach Śląskich z miejscowym UKS La Basket. W przypadku wygranej obu drużyn, uzyskają one awans do turnieju półfinałowego, w którym stawką jest gra w pierwszej lidze.