Bochnianki lepsze od koszykarek z Rybnika [ZDJĘCIA]

28.02.2019

Kolejne zwycięstwo zapisują na swoim koncie drugoligowe koszykarki Contimax MOSiR Bochnia. Tym razem zawodniczki trenera Macieja Starowicza pokonały RMKS Rybnik 88:65.

Ślązaczki przyjechały do miasta soli z zamiarem rewanżu za porażkę na własnym parkiecie. Ale już w pierwszej kwarcie bochnianki zaskoczyły swoje rywalki obroną i skutecznością. Mały przestój w drugiej odsłonie tej rywalizacji nie odwrócił losów spotkania, choć rybniczanki zmniejszały stratę. W drugiej połowie dobrze funkcjonowała już obrona, a punkty z szybkiego ataku Aiszy Buczek i Aleksandry Klimas powiększały przewagę nad rybniczankami.

Punkty dla bocheńskiej drużyny zdobyły: Buczek 28, Klimas 16, Puter 14, Rak 11, Natkaniec 7, Przybyła 6 oraz Dziadoń, Ochel i Poradowska po 2.

Kolejne spotkanie koszykarki Contimaxu MOSiR rozegrają w niedzielę. Ponownie na własnym parkiecie tym razem zmierzą się z UKS La Basket Piekary Śląskie.