Bogusław Szczepański: Róża wyróżnia się na tle innych sportowców

14.01.2022

Róża Kozakowska, zawodniczka Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawni Start dzięki swoim wynikom otrzymała tytuł Sportowca Bez Barier 2021.

Jak mówi radiu RDN Małopolska prezes Tarnowskiego Zrzeszenia Bogusław Szczepański, Róża w pełni zasługuje na taki tytuł, nie tylko ze względu na sportowe osiągnięcia, ale również podejście do treningu i życia.

Róża jak najbardziej zasługuje na takie wyróżnienie. Bez wątpienia był to jej najlepszy sezon. Zdobyła złoty i srebrny medal na Igrzyskach Paraolimpijskich. Sama postawa Róży, jej charakter wyróżnia ją w środowisku niepełnosprawnych sportowców. Ma wszystkie pozytywne cechy charakteru sportowca. Jest waleczna, była spragniona sukcesu. Była ustawiona mentalnie i psychologicznie na ciężką pracę, na trening, po to by osiągnąć sukces.

Bogusław Szczepański informuje, że przed Różą kolejny, ambitny rok startów.

Rok bieżący to najpierw Mistrzostwa Polski i później Mistrzostwa Świata. Z tym, że mamy mały problem, ponieważ impreza miała się odbyć w Tokio, jednak miasto wycofało się z organizacji. Teraz Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski musi podjąć decyzję czy te mistrzostwa zorganizują w innym miejscu lub czy zostaną odwołane. Czasy są pandemiczne, czasy są trudne, jednak myślimy o tym, że Mistrzostwa Świata się odbędą i tak jest przygotowany plan szkoleniowy i plan przygotowawczy dla Róży.

Róża Kozakowska zdobyła paraolimpijskie złoto za rzut maczugą, natomiast srebro wywalczyła w konkursie pchnięcia kulą.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Wawrzyńczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN