Chuligani przerwali mecz piłkarski w Brzesku [ZDJĘCIA]

16.03.2019

Do starcia pseudokibiców doszło podczas pojedynku piłkarskiego na stadionie w Brzesku. W 36.minucie rywalizacji  spotkanie zostało przerwane.

Miejscowi kibice wyłamali ogrodzenie po tym, jak kibice z Tarnowa podpalili szaliki przeciwnego klubu. Chuligani po wtargnięciu na płytę boiska bili się i szarpali między sobą. Do akcji wkroczyła policja, która szybko uspokoiła wydarzenia.

Kibice gospodarzy rozpoczęli rzucać w kierunku funkcjonariuszy  kamieniami, krzesełkami oraz drewnianymi elementami. – Kibice obu drużyn prowokowali się nawzajem – mówi Mirosław Nieć, delegat ds. Bezpieczeństwa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. – Doszło do podpalenia szalików, przez kibiców klubu Tarnovia. To były klubowe szaliki tarnowskiej Unii. To było ognisko zapalne, bo kibice Unii zaczęli pokonywać ogrodzenie, które w pewnych momentach jest bardzo niskie. W tym samym czasie, kibice  klubu Tarnovia wyważyli bramę ewakuacyjną w stronę boiska – dodaje.

Podczas akcji jeden z policjantów został ranny i trafił do  szpitala.

Policja użyła armatek wodnych oraz gazu łzawiącego. – Zatrzymanych zostało sześciu kibiców – informuje Ewelina Buda, rzecznik brzeskiej Policji. – Zaangażowane w bójkę osoby zostały przesłuchane. Mundurowi wylegitymowali kilkadziesiąt osób. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań, teraz będzie analizowała zapisy z monitoringu – dodaje.

Podczas meczu na stadionie byli ochroniarze także policja. – Zabezpieczenie tego spotkania było bardzo dobre – dodaje Mirosław Nieć. – Siły policyjne oraz ochrony, były większe niż jest wymagane w związku z wytycznymi, jakie są stosowane w PZPN w przypadku spotkania czwartoligowego. Była to impreza niemasowa, ale było zagrożenie, bo przyjechali kibice klubu Tarnovia powiązani z Cracovią. Dodatkowo kibice Okocimskiego Brzesko, którzy sympatyzują z Unią Tarnów. 

Spotkanie zostało przerwane, gdy na boisku Okocimski Brzesko przegrywał z Tarnovią 1:2.

Posłuchaj:
Mirosława Niecia
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Magdalena Marszałek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Gąsienica
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN