Bruk-Bet Termalica Nieciecza liderem, Stal i Sandecja na remis – podsumowanie ligowego weekendu

23.11.2020

Bruk-Bet Termalica Nieciecza po raz drugi w tym sezonie wskoczyła na fotel lidera Fortuny 1 Ligi. Od dna zaczyna się odbijać Sandecja Nowy Sącz, która po remisie z Apklan Resovią Rzeszów tym razem nie dała się pokonać Radomiakowi Radom. Na plus swój debiut na ławce trenerskiej PGE FKS Stali Mielec może zaliczyć trener Jacek Ojrzyński.

Podopieczni Mariusza Lewandowskiego pokonali na własnym boisku Widzew Łódź 2:0. Już w dziewiatej minucie bramkarza gości pokonał były zawodnik “Widzewiaków” Adam Radwański. Był to dla niego pierwszy gol w barwach słoni. Drugą bramkę Niecieczanie zdobyli w 89 minucie. jej autorem był Patrik Misak

– Zawodnicy wykonali przedmeczowe założenia – mówił na pomeczowej konferencji trener słoni Mariusz Lewandowski.

-W pierwszej połowie graliśmy zdecydowanie lepiej. Mieliśmy sytuacje, żeby podwyższyć wynik i spokojnie grać w drugiej. Kreowaliśmy te sytuacje, dobrze zarządzaliśmy przestrzeniami na boisku. W drugiej, w pierwszych dziesięciu, piętnastu minutach, było trochę nerwowości w naszych poczynaniach, błędów indywidualnych poprzez wyprowadzanie piłki, czy strat własnych na własnej połowie. Bardziej takie błędy techniczne, które powodowały trochę strat i nerwowości, potem trochę to uporządkowaliśmy.

Po tym meczu zawodnicy z Niecieczy wskoczyli na fotel lidera fortuny 1 ligi, po tym jak dwa potknięcia zaliczyli zawodnicy ŁKS łódź. Najpierw przegrali z Radomiakiem Radom, a w niedzielę zremisowali z Puszczą Niepołomice 4:4. tym samym Tracą do “Słoni”  jeden punkt i mają jeden mecz rozegrany więcej.

Występująca w Fortunie 1 lidze Sandecja Nowy Sącz zdobyła jeden punkt w meczu z Radomiakiem remisując 1:1 . To już drugi remis Biało – Czarnych z rzędu. Gola dla Sandecji zdobył Damir Sosvić.

W debiucie trenerskim Jacka Ojrzyńskiego PGE FKS Stal Mielec zremisowała z Zagłębiem Lubin 2:2. Gole dla “Stalówki” zdobywali Maciej Domański i po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego Petteri Forsell.

Beniaminek z Mielca zajmuje na razie 15 miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy i o punkt wyprzedza ostatniego Piasta Gliwice.