Bruk Bet Termalica na plus, Stal i Sandecja na minus- Podsumowanie ligowego weekendu

21.09.2020

Ze zmiennym szczęściem radziły sobie w ten weekend drużyny piłkarskie z regionu.

Bruk Bet Termalika Nieciecza odniosła czwarte z rzędu zwycięstwo w Fortunie 1 Lidze. Tym razem podopieczni Mariusza Lewandowskiego pokonali Apklan Resovię Rzeszów 2:0

Bramki dla zespołu z Niecieczy zdobywali po rzucie rożnym Artem Putiwcew, który pięknym strzałem z woleja zaskoczył w 10 minucie bramkarza, a także w samej końcówce meczu Roman Gergel.

-Cieszy skuteczność zespołu, chociaż w drugiej połowie mieliśmy dużo strat własnych – mówił na pomeczowej konferencji prasowej Mariusz Lewandowski.

-Po raz kolejny mieliśmy dogodne, składne akcje, dużo gry kombinacyjnej. Doprowadzamy jednak znowu do momentów nerwowej końcówki. Obawialiśmy się też stałych fragmentów gry, bo zespół Resovii jest bardzo wysoki, jednak tutaj determinacja i dobre ustawienie zespołu zażegnało wiele niebezpieczeństw.

“Słonie” zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli. Lepszym stosunkiem bramek wyprzedza ich ŁKS Łódź.

W zupełnie innej sytuacji jest Sandecja Nowy Sącz, która w tym sezonie jeszcze nie zdobyła punktu i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli

Tym razem podopieczni trenera Piotra Mandrysza przegrali 1: 2 z Odrą Opole. Biało-czarni decydującą bramkę stracili w ostatniej minucie z rzutu karnego.

Po meczu swojego niezadowolenia nie krył trener Sandecji Nowy Sącz Piotr Mandrysz

– Trudno być zadowolonym po takim meczu, który nie mieliśmy prawa przegrać. O ile spotkania dwa pierwsze z Termaliką, czy w Legnicy, te porażki mogliśmy wkalkulować, to dzisiejsze spotkanie już było z gatunku takich, w których powinniśmy powalczyć o całą pulę. Walczyliśmy, ale niestety nieskutecznie.

Nie powiodło się także PGE FKS Stali Mielec, która w czwartej kolejce PKO BP Ekstraklasy przegrała na wyjeździe z Lechią Gdańsk 4:2.

Mecz od początku obfitował w wiele okazji. Bramki dla podopiecznych Dariusza Skrzypszaka strzelali Mateusz Mak i Krystian Getinger. Obecnie zespół z Podkarpacia zajmuje 12 miejsce w ligowej tabeli.