Była zawodniczka UKS Jedynki Tarnów zadebiutowała w reprezentacji Polski!

30.07.2020

18-letnia Karolina Drużkowska, wychowanka klubu Sportowego Jedynka przy I Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie zadebiutowała w reprezentacji Polski siatkarek.

Młoda atakująca, która gra też na pozycji przyjmującej, rozpoczynała mecze ze Szwajcarkami w podstawowym składzie. Polki dwukrotnie uporały się z rywalkami wygrywając 3:1 i 3:2.

W swoim reprezentacyjnym debiucie, mierząca 194 cm wzrostu Karolina Drużkowska zdobyła 15 pkt., kończąc mecz z blisko czterdziestoprocentową skutecznością w ataku. Same spotkania kontrolne ze Szwajcarkami były okazją dla Jacka Nawrockiego do przetestowania kilku młodych zawodniczek. Tarnowianka otrzymała jedne z lepszych not w zespole.

Zawodniczkę, która od następnego sezonu będzie występować w BKS-ie Stali Bielsko Biała czeka teraz występ w Mistrzostwach Europy do lat 19, które rozpoczną się 22 sierpnia w Bośni i Hercegowinie. W fazie grupowej zespół prowadzony przez Urszulę Świerczek czekają pojedynki z z Bośnią i Hercegowiną, Włochami, Serbią, Słowacją i Białorusią.

 

Bartek Ziaja, fot. smspzps.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN