Cenne zwycięstwo tarnowskich koszykarek w Katowicach

01.03.2019

Tarnowskie koszykarki z kolejną wyjazdową wygraną. Tym razem zawodniczki Pałacu Młodzieży Be Compleat Tarnów zwyciężyły w Katowicach z zespołem AZS Uniwersytetu Śląskiego 84:81.

Pierwsza połowa rywalizacji w Katowicach była bardzo wyrównana. Zespół trenera Pawła Michalika mimo że na Śląsk wyjechał w ośmioosobowym składzie, chciał za wszelką cenę powalczyć o wygraną. Po 20 minutach gry na przerwę obie drużyny schodziły przy minimalnym miejscowych 41:38.

Po zmianie stron bardzo dobra obrona drużyny tarnowskiej oraz skuteczność szczególnie zza linii trzypunktowej szybko odwróciła losy spotkania. Zawodniczki Pałacu Młodzieży przez trzecią kwartę kontrolowały wydarzenia na parkiecie i przed ostatnią odsłoną rywalizacji w Katowicach prowadziły dwunastoma punktami.

Ostatnie dziesięć minut meczu było jednak pod dyktando drużyny z Katowic. Ślązaczki chciały odrobić straty i odnieść zwycięstwo, które dawałoby im szanse na awans do turnieju i walkę o pierwszą ligę. Jednak w ostatnich minutach dobra gra Debory Sajdak oraz Natalii Malagi nie pozwoliła na utratę wygranej.

Punkty dla tarnowskiej drużyny zdobyły: Debora Sajdak 26, Oliwia Węglarz 17 (4×3), Natalia Malaga 15 (1×3), Paulina Liszka 13, Kinga Wilk 7 (1×3), Magda Kuraś 4 oraz Weronika Węglarz 2.

Kolejne spotkanie Pałac Młodzieży BeCompleat Tarnów rozegra w sobotę w hali przy ulicy Gumniskiej. Rywalem tarnowianek będzie MKS Pogoń Ruda Śląska.