Cheerleaderki spod Tarnowa zbierają na wyjazd na Mistrzostwa Świata USA. Potrzeba 50 tysięcy złotych

21.01.2022

Mają sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Kilkukrotnie uczestniczyły już w Mistrzostwach Świata i Europy. Drużyna cheerleaderek Voltage z Bobrownik Wielkich jest jednym z najlepszych zespołów w całej Polsce. Teraz zawodniczki zbierają pieniądze, żeby pojechać na Mistrzostwa Świata do USA. Te odbędą się już w kwietniu.

Cheerleaderki z zespołu Voltage awans na mistrzostwa uzyskały podczas Mistrzostw Polski Cheerleaders 2021, gdzie okazały się jednym z dwóch najlepszych zespołów w całym kraju.

W tej chwili trwa zbiórka na wyjazd dziewczyn do Stanów Zjednoczonych, a później na Mistrzostwa Europy do Grecji. Jak mówi trenerka grupy, Agnieszka Wlezień, aby pojechać na oba te wydarzenia potrzebne jest blisko 100 tysięcy złotych.

– W tym roku mamy dwie takie wielkie imprezy, są to mistrzostwa świata. Od nas z klubu jedzie pięć dziewczyn, natomiast na mistrzostwa Europy jedzie cały zespół. Jeżeli chodzi o Mistrzostwa Świata, to musimy zebrać około 50 tysięcy, natomiast na Mistrzostwa Europy potrzeba około 40-50 tysięcy. To już jest na cały zespół.

Trenerka zespołu, Agnieszka Wlezień, a także dwie zawodniczki z drużyny Voltage, Patrycja i Julia będą gośćmi Bartka Ziai i Jakuba Sajdaka w sobotniej ‘Strefie Sportu’ Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Początek w sobotę o godzinie 15.30.

Pomóc zespołowi można między innymi wpłacając pieniądze za pomocą portalu zrzutka (LINK DO ZRZUTKI)

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN