Co musi się stać, by Sandecja Nowy Sącz zagrała w barażach o Ekstraklasę?

17.05.2022

W niedzielę (22.05) po południu wszystko będzie już jasne. Dopiero w ostatniej kolejce piłkarskiej I ligi rozstrzygnie się, czy Sandecja Nowy Sącz zakwalifikuje się do baraży o Ekstraklasę. Nie wszystko będzie zależeć od podopiecznych Dariusza Dudka.

W ostatniej kolejce tego sezonu 4 kluby powalczą o 6. miejsce, gwarantujące grę w barażach. Zajmuje je teraz Chrobry Głogów, który ma tyle samo punktów – 47, co siódma Sandecja. Za ich plecami są Podbeskidzie Bielsko-Biała i ŁKS Łódź, które mają po 45 oczek.

Jeśli Sandecja pokona w niedzielę Arkę Gdynia, a Chrobry Głogów nie wygra meczu z Zagłębiem Sosnowiec, to biało-czarni wskoczą na szóste miejsce.

Natomiast jeśli Sandecja i Chrobry wygrają swoje mecze, to przy równej liczbie punktów Głogowianie wejdą do baraży, ponieważ mają lepszy bilans meczów bezpośrednich.

Gdyby Sandecja zremisowała z Arką, Chrobry musi przegrać swoje spotkanie, ale to nie jedyny warunek. W tym wariancie również ŁKS Łódź nie może wygrać starcia z GKS-em Katowice, bo też ma lepszy bilans meczów bezpośrednich z nowosądecką drużyną.

Przy remisie Sandecji trzeba też liczyć na remis lub porażkę Podbeskidzia Bielsko-Biała z Widzewem Łódź. Jeśli Bielszczanie wygrają, zrównają się punktami z Sandecją. Wtedy bilans meczów bezpośrednich nie przyniesie rozstrzygnięcia i trzeba będzie patrzeć na bilans bramkowy.

Zadanie będzie trudne, bo może się okazać, że nawet wygrana Sandecji w Gdyni, nie da baraży o Ekstraklasę.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Paterek
play
Słowo za słowo (NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN