Czołowy zawodnik PGNiG Superligi podpisał kontrakt z Grupą Azoty Tarnów!

16.07.2020

Lewy rozgrywający pochodzenia białoruskiego Kiryl Kniazeu podpisał roczny kontrakt, z możliwością przedłużenia o kolejny rok, z Grupą Azoty Tarnów.  30-letni zawodnik, w sezonie 2019/2020 zdobył tytuł najlepszego strzelca w barwach MKS Energa Kalisz.

Kniazeu ostatnie trzy sezony spędził w Kaliszu, wcześniej był wzmocnieniem szczecińskiego klubu Sandra SPA Pogoń Szczecin.  Kiryl, podczas zaledwie 14. występów na parkiecie PGNiG Superligi w sezonie 2019/2020, zdobył 84 bramki.

Po złożeniu propozycji dołączenia do barw Grupy Azoty Tarnów przez Dyrektora Sportowego Krzysztofa Mogielnickiego, Kniazeu bez wahania podjął decyzję o przystąpieniu do tarnowskiego projektu.

– Jestem szczęśliwy, że mam możliwość dołączenia do Grupy Azoty Tarnów. Jest to dobrze prowadzony klub, pod względem organizacyjnym i medialnym. Ponadto, od nowego sezonu dołącza do zespołu nowy, bardzo ceniony przeze mnie trener, z którym miałem już przyjemność współpracować. Grupa Azoty Tarnów to stabilny klub, który dynamicznie rozwija się i idzie pewnymi, mocnymi krokami w dobrym kierunku. Tarnów to też świetne miasto i wspaniali kibice.

Dyrektor Sportowy, Krzysztof Mogielnicki, również wiąże nadzieje z nowym wzmocnieniem, doceniając wszechstronność Kiryla:

– Kiryl to zawodnik niezwykle doświadczony na parkiecie PGNiG Superligi, w której ma za sobą kilka równych sezonów. Według mojej oceny, jego największą zaletą jest wszechstronność, Kniazeu potrafi odnaleźć się na każdej pozycji rozgrywającego – nieważne po której stronie boiska gra, zawsze utrzymuje wysoką jakość gry. Bardzo dobrze współpracuje z kołem, czego brakowało nam w minionym sezonie. Ściągając najlepszego strzelca z Kalisza, na pewno rośniemy w siłę i poprawiamy skuteczność naszego zespołu.

Kiryl Kniazeu rozpocznie współpracę z drużyną od 20-ego lipca, czyli od momentu startu drugiej części okresu przygotowawczego Grupy Azoty Tarnów.

 

Wydawca, Informacja Prasowa Grupa Azoty Tarnów
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN