Czterech wspinaczy Sportivi w kadrze Polski

05.02.2021

Bartłomiej Podlewski, Daria Nawój, Oskar Szalecki i Eryk Nawój – to tarnowscy wspinacze sportowi, którzy zostali powołani przez Polski Związek Alpinizmu do reprezentowania Polski w zawodach międzynarodowych w 2021 roku.

Wszyscy z nich to medaliści mistrzostw Polski, a Oskar Szalecki jest brązowym medalistą Pucharu Europy juniorów młodszych we wspinaczce na czas.

Wszyscy, mimo młodego wieku to doświadczeni wspinacze – mówi trener Arkadiusz Kamiński.

– Cała czwórka będzie realizowała przygotowania do zawodów międzynarodowych, o ile będę się one odbywały. Celem na ten sezon jest równie dobry start jak w poprzednim roku w zawodach Mistrzostw Polski. Na pewno to szkolenie jest teraz utrudnione, bo mamy mniejsze możliwości jeśli chodzi o dostępność obiektów sportowych czy wyjazdów na treningi na inne ścianki, bo nie tylko szkolimy w Tarnowie, ale też korzystamy z zaplecza na obiektach sportowych w Krakowie, Rzeszowie, Gliwicach czy Warszawie.

Trenerem kadrowiczów jest dwukrotna mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata Edyta Ropek.

Obecnie w Sportivi trenują trzy grupy wspinaczy. Sekcja krasnali, sekcja dzieci, a także najstarsza grupa młodzieżowa – zawodnicy powyżej 14. roku życia.

Posłuchaj:
Arkadiusz Kamiński
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Gąsienica
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN