Dąbrovia zatrzymana przez tarnowski Metal [ZDJĘCIA]

30.04.2018

W tarnowskiej okręgówce w ten weekend rozegrano 22.serie spotkań. Komplet punktów dopisują gracze z Gromnika oraz Zakliczyna, a tylko jeden piłkarze z Dąbrowy Tarnowskiej.

Ciężkowianka pokonała Victorię Koszyce Małe 2:1, taki sam wynik padł w rywalizacji piłkarzy Dunajca Zbylitowska Góra z Łukovią, LKS Wietrzychowice przegrał z LUKS-em Skrzyszów 0:5, Wisła Szczucin niespodziewanie zremisowała z drugą drużyną Polanu Żabno 1:1. Podział punktów w pojedynku Zorzy Zaczarnie z Olimpią Wojnicz po remisie 2:2, natomiast Dunajec Zakliczyn pokonał LKS Nowa Jastrząbka 2:0.

Z kolei w Dąbrowie Tarnowskiej Dąbrovia walczyła o odzyskanie fotelu lidera. Musiała jednak zainkasować trzy punkty w rywalizacji z tarnowskim Metalem. Nie było to jednak łatwe zadanie, bo goście w pierwszej połowie niespodziewanie objęli prowadzenie po golu Tomasza Barczaka w 18 minucie. Pomocnik tarnowskiego zespołu zdecydował się na uderzenie z około 30 metrów i zrobił to na tyle precyzyjnie, że piłka wpadła do bramki gospodarzy. Spotkanie nie było porywającym widowiskiem, dużo walki w środku pola i mało skutecznych akcji.

Po zmianie stron Dąbrovia szybko wyrównała po golu Damiana Chwałka. Później nie mogła już sobie poradzić z defensywą tarnowskiej drużyny. W 75 minucie piłka wpadła do bramki Metalu, jednak zawodnik Dąbrovii był na pozycji spalonej. Do końca meczu wynik się nie zmienił i gracze z Dąbrowy Tarnowskiej musieli cieszyć się z punktu, po zremisowanym spotkaniu z tarnowskim Metalem 1:1.

W jedynym niedzielnym spotkaniu GKS Gromnik pokonał piłkarzy Klubu Sportowego Śmigno 2:0. W tabeli na prowadzeniu zespół z Gromnika, dwa punkty przed drużyną Dunajca Zakliczyn i trzy przed Dąbrovią Dąbrowa Tarnowska.

Przed piłkarzami tarnowskiej okręgówki bardzo pracowita majówka. Zagrają bowiem we wtorek 1 maja oraz w następny weekend.