Dariusz Dudek odmienił Sandecję. Czy zostanie w Nowym Sączu?

07.06.2021

Czy Dariusz Dudek będzie trenerem Sandecji w przyszłym sezonie? Takie pytanie zadają sobie kibice w Nowym Sączu. My staraliśmy się na nie odpowiedzieć.

Dariusz Dudek pracuje w Nowym Sączu od listopada 2020 roku. Przyszedł po fatalnym początku sezonu, po zwolnieniu Piotra Mandrysza. Dudek odmienił Sandecję, która pod jego wodzą wygrała 12 razy, zanotowała 8 remisów i 3 porażki. W tym zawierała się seria 17 meczów bez przegranej.

Trener odmienił zespół, odmienił nas mentalnie – mówi pomocnik Jan Kuźma. Również kibice są zadowoleni z gry Sandecji pod wodzą Dariusza Dudka. – Fajnie to wyglądało, drużyna się podniosła. Nie ma co narzekać – podkreśla jeden z fanów biało-czarnych.

Czy zatem Dariusz Dudek zostanie w Sandecji? – Trudne pytanie. Na pewno usiądziemy z prezesem Arkadiuszem Aleksandrem do rozmów – jeszcze w tym tygodniu. Będziemy rozmawiać o wizji klubu, o transferach do klubu, o budowie stadionu. To są dla mnie ważne rzeczy – mówi szkoleniowiec.

Trener Dudek podkreśla, że interesuje go coś więcej niż tylko walka o utrzymanie w I lidze. – Mam nadzieję, że tu w Sandecji będzie wszystko dobrze – zaznacza.

Teoretycznie kontrakt Dariusza Dudka z Sandecją obowiązuje do końca przyszłego sezonu, ale jeśli pojawiłaby się oferta z Ekstraklasy, trudno byłoby zatrzymać szkoleniowca w Nowym Sączu.

On sam na pytanie czy jest możliwość, by w przyszłym sezonie walczył o coś, ale w innym klubie, na przykład w Ekstraklasie, odpowiada: – Nie, myślę, że nie ma takiej szansy (uśmiech). Muszę wygrać z 30 meczów z rzędu i wtedy Ekstraklasa po mnie sięgnie.

Sandecja Nowy Sącz pokonała Puszczę Niepołomice na pożegnanie z kibicami [ZDJĘCIA]

Posłuchaj:
Relacja
Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN